Promosyon Ürünleri Firmanız İçin Neden Gereklidir?

Promosyon Ürünleri Firmanız İçin Neden Gereklidir?

Günümüzün dijital dünyasında, bir şirketin pazarlama stratejisinde promosyon ürünlerinin neden hala geçerli bir yere sahip olduğunu görmek zor olabilir. Sonuçta, çevrimiçi reklamcılık potansiyel müşteriler üzerinde anında izlenim edinme fırsatı sunar. Bununla birlikte, promosyon ürünleri marka bilinirliği oluşturmak ve iş fırsatları yaratmak için değerli bir araç olmaya devam etmektedir. Aslında, yetişkinlerin% 50’den fazlası düzenli olarak en az bir promosyon ürünü kullanmakta ve bu grubun % 85’i reklamı yapılan şirketle büyük olasılıkla ileri zamanlarda iş yapacaktır.

 Promosyon Ürünleri Nelerdir?

Promosyon ürünleri, bir şirketin markasını taşıyan her şeyi içerir. Bu, bir tişört,kalem,araba kokusu,ajanda,takvim,çakmak,şapka,çanta veya daha farklı promosyon ürünleri olabilir. Promosyon ürünleri etkinliklerde, kurumsal hediyelerde ve personel kırtasiye kullanımı gibi ihtiyaçlar için kullanılabilir.

 

Promosyon Ürünlerinin Hayati Pazarlama Araçları Olmasının Nedenleri

 

* Düşük Maliyetli  Sürekli Marka Pazarlaması

Dijital reklam birkaç saniye içinde kaybolabilir. Bir e-posta kolayca silinebilir. Bununla birlikte, fiziksel markalı ürünler çok daha uzun süre reklam amaçlı kullanılabilir. Kalemler, kırtasiye malzemeleri,araba kokuları veya tekstil ürünleri gibi faydalı ürünler, tüketicilerin elinde tutma ihtimalinin daha yüksek olduğu ürünlerdir. Bir promosyon ürünü her kullanıldığında, daha fazla insanın işletmeniz hakkında farkındalık kazanması için potansiyel oluşturur.

 

* Kurumsal Promosyon Hediyeler Ticari İlişkilerinizi Sağlar

Firmanıza özel baskılı kurumsal hediyeler, en önemli müşterilerinizle uzun süreli ilişkiler kurmanın harika bir yoludur. Müşterilere özel olduklarını hissettirmek önemlidir.Mesela;kişeye özel kalemler,ajandalar ve saatler yaptırmak bunun için etkili bir yöntemdir. Müşterilere faydalı hediyeler göndermek onları olumlu yönde etkileyecek ve bağlantı ve memnuniyet duygusunu artıracaktır.

 

* Ücretsiz Ürünlerle Marka Sadakati Oluşturun

Sosyal medya ağlarındaki mikro etkileyicinin yükselmesi, promosyon ürünlerine yatırım yapan her işletme için büyük bir avantajdır. Firmanıza özel baskılı promosyon ürünlerinizi önemli blog yazarlarına ve sosyal  medya’da etkili olan kişilere göndermek, hediyeyi kullanarak veya giyerek fotoğraflarını çekecekleri ve binlerce takipçinin görmesi için gönderecekleri anlamına gelir. Ağızdan ağıza pazarlama(word of mouth marketing), iş dünyası potansiyelinin oluşturulması için en güçlü araçtır – ve promosyon ürünleri, takipçileriyle dikkat çekmek adına önemli faktörleri kazanmak için hızlı bir yol sunar.

 

* İşletmenizle Fiziksel Bağlantı Kurun

İnsanlar dijital banner reklamlara veya sosyal medya fotoğraflarına dokunamazlar.Sosyal medya kısa süreli etki göstermesine rağmen reklamlar kolayca unutulur. Yapabileceğiniz en önemli unsur, müşteriniz ve işletmeniz arasında somut bir bağlantı kurmaktır. Promosyon ürünlerinizi alan müşterileriniz reklam ürünlerinizi defalarca görüp kullandıkça şirketinizi de daha unutulmaz kılar.

 

* Yararlı Bir Kartvizit

Masanızda duran bir kartvizitteki logonuz ve iletişim bilgileriniz marka bilinirliği oluşturmaz. Kartvizitler sınırlı bir şekilde kullanılabilir,ama bazen ekstra şeylere ihtiyacınız olabilir. Bununla birlikte, işletme bilgilerinizle tasarlanmış bir Mouse pad, çay-kahve kupası,çanta, usb bellek,ajanda gibi promosyon ürünler firmanıza ulaşmayı ve hatırlatmayı kolaylaştırır.

 

* Güçlü Sosyal Marka Kimliği

İşyerindeki güçlü marka kimliği, personel sadakati oluşturarak şirket hakkında heyecanlı hale gelebilir.Teşvik, hediye veya standart ofis kırtasiye ürününüzün bir parçası olarak promosyon ürünleri sunarak çalışanlarınızda marka elçileri oluşturabilirsiniz. Çalışanlarınız arkadaşlarına ve ailelerine özgürce dağıtacak, ürünün pazarlama erişimini kişisel yönlendirmenin katma değeri ile genişletecektir.

 

* Kalite için Firmanızın İtibarını Geliştirmek

Ekonomik promosyon ürünleri seçmek, fuarlarda hızlı bir kazanç için etkili bir yöntemdir. Herkes stantlardan ücretsiz promosyon şekerleri almayı veya ofisinde kullanmak  için promosyon kalemlerini ve ofis malzemelerini almayı ister. Bununla birlikte, anlamlı ve kaliteli promosyon ürünleri markanıza lüks bir hava katar. Verdiğiniz eşantiyon ürünler müşterilerinizi  önemsediğinizi gösterir.Müşterileriniz yüksek kaliteli bir hediyeyi  aldıklarında en üst düzey hizmeti verdiğinizi hissedeceklerdir.

 

 

 

 

Bu yazı www.bemuzepromosyon.com‘a aittir alıntı yapılarak dahi kullanılamaz.

bemuzeP

WhatsApp
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?